----------------- GR 166 ------------ ARTIST INFO  ----------------------------

Name: Grzegorz Bijak
Nick: moozg
Ur.: 1984
City: Płock / Warszawa
 

Kontakt

mail: moozg6@o2.pl
GG:
1122168

WIĘCEJ O MNIE NA GRONIE:
MOOZG
 

Krótka historia:

Początki z tworzeniem muzyki zaczęły się od E-Jey'a, składanie klocków i takie tam zabawy:). Potem przyszła kolej na ModplugTrackera i Rebirth'a. Jednak te programy nie dawały mi satysfakcji. Zacząłem szukać czegoś co będzie odpowiadało moim oczekiwaniom... i znalazłem - Fruity Loops - program o niezłych pokładach możliwości w porównaniu z trackerami, które w tamtych czasach były jeszcze dosyć popularne, a teraz to wręcz maszyna o robienie muzy. Wtedy gdy go poznawałem to był raczej program do składania beatów (pierwsze kawalki robione na FL 2.7 !! ), potem przyszła kolej na FL 3.0 na którym powstało większość moich kawałków. Właśnie dzięki FL wychodziły moje pierwsze sensowne kawałki. Oprócz FL używam całego arsenału soft-synth'ów i Sound Forge'a, dodatkowo całość wspomagana 'klawiaturą midi'. Dzięki tym programom powstały w pełni moje pierwsze utwory i tak narodziła się jednoosobowa formacja - GR 166. Pod tą nazwą zaistniałem po raz pierwszy w płockich kręgach muzyki technicznej (Technomania - Radio Puls) pod koniec roku 2000. Zaraz potem przyszła kolej na internet...
"Teraz każdą wolną chwilę wykorzystuję na robienie sampli i składanie nowych kawałków" - to cytat z opisu z mojej poprzedniej strony, tu musze sprostować bo aktualnie czasu na zajmowanie się muzą mam dosyć mało (studia w innym mieście...). Jak na razie moje produkcje można usłyszeć w płockim radiu Puls w audycji Technomania (a raczej można było bo po ponad 10 latach ściągneli audycje z anteny:((((). Aktualnie to czasami grają moja muzę w El-Manii ( http://www.elmania.prv.pl ). Największym sukcesem było zamieszczenie kawałka 'Warp Factory' na kompilacji "Płock Potrafi 4" [Hand Made Records - TC] a także obecność niektórych moim produkcji w pierwszej 20-tce najstarszej listy techno w Polsce we wspomnianym radiu.
W czasie moich działań muzycznych wszedłem w okresową współpracę z kilkoma wykonawcami technicznych brzmień (linki poniżej). W 2002 stałem się członkiem Virtual Label (http://virtuallabel.prv.pl) i zamierzam działać dalej, hehe:) (Pozdrówka dla całej ekipy VL).

Słowo o tym co aktualnie ze mną się dzieje. Otóż dawno nic nowego nie stworzyłem, mimo iż zaplecze sprzętowo-programowe mam o niebo lepsze niż w czasach kiedy działałem intesywnie, to na wykorzystanie tego nie mam czasu zbytnio... na dysku zalega masa zaczętych projektów i motywów, może kiedyś się za nie zabiorę. Póki co, czasami próbuje przerabiać stare kawałki czy zrobić cover utworu, któregoś z ulubionych wykonawców, ot tak dla grzebaniny w brzmieniach i eksperymentach :D, tudzież pogrywam sobie na klawiszach różne melodyczne motywy i 'uprawiam'  domową DJ-ke :D.

GR 166 w internecie:

- http://gr166.mp3.com.pl/
- http://gr166virtuallabel.mp3.wp.pl
- http://legalez.nuta.pl/z.html?ID=739

Upodobania muzyczne:

Muzyką techno głębiej zainteresowałem się w połowie 2000r. Wcześniej słuchałem tylko komerchy z vivy, popu, rocku oraz trochę muzyki elektronicznej, w sumie nie byłem konkretnie określony muzycznie, słuchałem to co mi się podobało i co było ogólnie uznawane za hit :/. Dopiero później poznałem różne gatunki muzy technicznej i płockie podziemie elektronicznych dzwięków. Jak na razie, najbardziej lubię klimaty electro zwłaszcza stare oldschoolowe i mocno syntetyczne, nie gardzę też muzyką house, trance, detroit, minimal. Wysoko sobie cenię również starszą muzykę elektroniczną (J.M.Jarre, Biliński, Kitaro). Poza muzą elektroniczna przepadam za całymi brzmieniami lat 80-tych (pop, synht-pop, new romantic, italo disco a także rock:), słucham również trochę punku i rocku, ale głównie stare klimaty. No musze jeszcze wspomnieć o nowo co odkrytym przeze mnie nurtem EBM, industrial itp. Ulubieni wykonawcy: Ural 13 Diktators, Neuroticfish, Apoptygma Berzerk, And One, VNV Nation, Covenant, DMX Crew, Miss Kitten, Anthony Rother, 8 Bit rockers, Boytronic, Der Dritte Raum, Jeff Mils, Alexander Kowalski, Kraftwerk, J.M. Jarre, Kitaro, Depeche Mode, Alphaville, Kombi, Human League, Erasure i wiele wiele innych:).

Zainteresowania niemuzyczne:
- minerały, skamieniałości i geologia,
- fotografia,
- turystyka, góry,
- piwo żubr,
- zapasy chomików w budyniu czekoladowym.

____________________________________ 
Współpraca - Projekty:

Ultra Sound Peple (z Czapajewem) - Electro z wokalem
- http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/6194.html

Obręb Okręgu Wyrębu Dębu (ze Stimoroll'em - VL) - house
- http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/3361.html

Trance Foramcja (ze Spychool'em) - różne...
- http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/4329.html

Aqmoolator & GR 166 - mocno syntetyczna i melodyczna el-muza (coś dla miłośników J.M.Jarre czy Bilińskiego)
- http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/5819.html

Poza tym robiłem remixy m.in. K_Lee, Radio.

_________________________________